SHOP

MINI CLASSIC
февруари 16, 2023
SPRITE STRIPE
февруари 16, 2023

ROCKET

Micro Scooter Rocket е опремен со екстра широки тркала кои се особено погодни за чести возења по удолнини на стрмни падини. Широката контактна површина осигурува дека абењето на тркалото предизвикано од постојано сопирање е минимизирано колку што е можно повеќе. Вметната гума на плочката на сопирачката исто така спречува да се загрее премногу брзо. Алуминиумската платформа исто така обезбедува најдобра можна стабилност кога сакате да забрзате при вашето возење. И покрај тоа, овој Скутер изгледа навистина кул и е идеален за одење на училиште или за пријатно возење низ градот.

Продолжи кон веб страната на Micro

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Шифра: ROCKET Категории ,

Возраст: Teens
Наменет за: Getting to school & leisure
Подлога: Asphalt
Висина на волан: 68 cm
Подесување на волан: Yes
Вадење на волан: No
Се преклопува: Yes
Димензија на тркала: 120 mm FAT
Тежина на производот: 3.85 kg
Дозволена тежина: 100 kg

Тип

Големина на тркало

Boja

,

Бренд