SHOP

HYDRODYNAMIC HARSH CONDITIONS LUBE
септември 3, 2019
TOUR 82 SKI
септември 3, 2019

TOUR 88 SKI WOMEN

33,900.00ден 20,340.00ден

Tour 88 со ширина на половината од 88мм е најсовремен модел во колекцијата на скии Dynafit и е развиен за жени кои се класнични ски туринг ентузијасти. Моделот Ви овозможува можност за маневрирање и стабилни перформанси како и некомплицирано вртење на било каков ски терен. Со оглед на тоа дека тежат само 1.290гр. (166цм), жените туринг ентузијасти може да заштедат енергија за спуштање. Целосно интегрираниот алуминиумски врв гарантира едноставна и сигурна транзиција. Нејзината 3Д конструкција е специјално развиена со цел да се намали тежината на скијата пред и позади везовите. Ова гарантира стабилно раквање на скијата дури и при ваква мала тежина.

https://www.dynafit.com/

Исчисти
Шифра: TOUR 88 SKI WOMEN Categories: , ,

Димензии: 158; 166; 174
Тежина: 1.290 g (166cm)
Везови: Нема
Материјал: Poplar Paulownia Air Core
Конструкција: Carbon-glass fiber / Aluminium
Радиус: 16m (166цм)
Sidecuts dimensions: 122-87-106
Димензија на врвот: 122
Димензија на опашка: 106
Димензија на половина: 87

Бренд

Пол

Grupa

Golemina

,