SHOP

SCARABEO JR. DH
јануари 24, 2020
PRIMUS R-TEX® XT
февруари 4, 2020

THUNDER R-TEX® XT

5,890.00ден 3,534.00ден

Водоотпорна ракавица за скијање со технички полар материјал и козја кожа на дланките

Продолжи кон веб страната на Reusch

Шифра: THUNDER R-TEX® XT Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

R-LOFT™: Екстра топла и многу мека синтетичка изолација која држи топлина и во влажни временски услови.

4-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 4 насоки и нуди извонреден комфорт.

Goatskin DD Leather: Козја кожа

Neoprene

Состав:
65% Полиестер, 35% Козја Кожа

Пол

Бренд

Golemina

,

Grupa