SHOP

MAXI R-TEX MITTEN
декември 22, 2022
SPEEDMACHINE 110 GW
декември 26, 2022

THEO R-TEX

4,990.00ден5,590.00ден

Шифра: THEO R-TEX Категории ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

R-LOFT™: Екстра топла и многу мека синтетичка изолација која држи топлина и во влажни временски услови.

4-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 4 насоки и нуди извонреден комфорт.

Artificial Leather: вештачка кожа

Storm Leash: Еластичен каиш за фиксирање околу зглобот

Heating Pocket: Специјален џеб каде што поже да се смести “влошка” за греење

Состав:
70% Полиестер, 30% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, , ,

Grupa

Boja

,