SHOP

THUNDER R-TEX® XT
февруари 4, 2020
POLEDOME R-TEX® XT
февруари 4, 2020

THEO R-TEX® XT

4,990.00ден 2,994.00ден

Колоритни, спортски и модерни водоотпорни ски ракавици со технички мек материјал и џеб за вложка за греење за дополнителна топлина во многу ладните денови.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Шифра: THEO R-TEX® XT Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

R-LOFT™: Екстра топла и многу мека синтетичка изолација која држи топлина и во влажни временски услови.

4-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 4 насоки и нуди извонреден комфорт.

Artificial Leather: вештачка кожа

Storm Leash: Еластичен каиш за фиксирање околу зглобот

Heating Pocket: Специјален џеб каде што поже да се смести “влошка” за греење

Состав:
70% Полиестер, 30% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, , ,

Grupa