SHOP

PURE 70 – BLACK
септември 3, 2019
PURE COMFORT 60 – WHITE GREY
септември 3, 2019

SPEED 120 – BLACK RED

18,490.00ден 9,245.00ден

Speed 120 претставува проширување на веќе постоечкиот и светски признат модел Allspeed обезбедувајќи прилагодлива моќ и прецизност со 104мм “Relax fit”. Одликувајќи се со уникатната Sensor Matrix shell технологија, полесно облекување/соблекување, како и Custom OptiSensor liner-от, моделот Speed нуди оптимизирана обвивка на нозете, топлина и поддршка за целодневен комфорт.

https://www.rossignol.com

2 на залиха

Шифра: RBH8010-280 Categories: , ,

FLEX индекс: 120
Last индекс: 104 мм
Тежина: 1,95 кг/кондура ( големина 26.5)
Liner: Powerstrap width 40mm;
Technology CUSTOM OPTISENSOR T2;
Thermal insulation FOREFOOT THINSULATE® PLATINUM
Жабици: ADJUSTABLE TEETH 3 POSITIONS;
4 MICRO 100% Aluminium
Cuff: Полиуретан
Shell: Полиуретан; Technology SENSOR MATRIX

Бренд

Пол

Grupa

Boja

Golemina