SHOP

SCARABEO JR. DH
јануари 24, 2020
PRIMUS R-TEX® XT
февруари 4, 2020

SKI RACE VC R-TEX® XT

3,490.00ден 2,094.00ден

Пратете ги свиоците на хероите од светскиот куп со оваа водоотпорна ракавица со традиционален натпреварувачки изглед на Reusch ракавици.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Шифра: SKI RACE VC R-TEX® XT Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

R-LOFT™: Екстра топла и многу мека синтетичка изолација која држи топлина и во влажни временски услови.

Artificial Leather: вештачка кожа

Состав:
50% Полиамид, 30% Полиуретан, 20% Полиестер

Пол

Бренд

Golemina

, , ,

Grupa