SHOP

FRANKY R-TEX® XT MITTEN
февруари 4, 2020
DARIO R-TEX® XT JUNIOR
февруари 4, 2020

SID TRIPLE SYS™ R-TEX®

4,990.00ден

Изработена како специјалнен троен систем, оваа скијачка ракавица содржи две одвоени ракавици: супер мека внатрешна ракавица и водоотпорна и исклучително топла надворешна ракавица со кожа на дланките .

Продолжи кон веб страната на Reusch

Исчисти
Шифра: SID TRIPLE SYS™ R-TEX® Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

RLoft®: Екстра топла и многу мека синтетичка изолација која држи топлина и во влажни временски услови.

2-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 2 насоки и нуди извонреден комфорт.

Goatskin DD Leather: Козја кожа

Storm Leash: Еластичен каиш за фиксирање околу зглобот

Состав:
80% Полиестер, 10% Козја Кожа, 6% Полиамид, 4% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, ,

Grupa