SHOP

GARDONE TOUCH-TEC™
февруари 4, 2020
BENNET R-TEX® XT JUNIOR
февруари 4, 2020

SASKIA TOUCHTEC

1,992.00ден

Растегливи, ветероодбивни, топли и пријатни мултифункционални ракавици со разигран дизајн и специјален материјал на врвот на палецот и показалецот што овозможува употреба на мобилни уреди.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Исчисти
Шифра: SASKIA TOUCHTEC Categories: ,

Карактеристики:
STORMBLOXX™: Гарантирано ветероодбивна и водоодбивна, високодишлива и брзо-сушечка технологија.

PrimaLoft® Gold: Екстра топла и многу мека синтетичка изолација која држи топлина и во влажни временски услови.

4-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 4 насоки и нуди извонреден комфорт.

TOUCH-TEC™: Технологија која овозможува употреба на мобилни уреди

Состав:
50% Полиамид, 20% Полиестер, 15% Еластин, 15% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, ,

Grupa