SHOP

SPEED 120 – BLACK RED
септември 3, 2019
ELECTRA ALU
септември 3, 2019

PURE COMFORT 60 – WHITE GREY

12,390.00ден 7,434.00ден

Целосно новиот Pure Comfort 60 претставува експанзија на PURE моделите на ски кондури, обезбедувајќи прилагодлива моќ и прецизност со 104мм “relax fit”. Одликувајќи се со уникатната Sensor Matrix shell технологија, лесно облекување/соблекување, како и Custom OptiSensor liner-от нуди оптимизирана обвивка на нозете, топлина и поддршка за целодневен комфорт.

https://www.rossignol.com

Исчисти
Шифра: PURE COMFORT 60 - WHITE GREY Categories: , ,

FLEX индекс: 60
Last индекс: 104 мм
Тежина: 1,47 кг/кондура ( големина 24.5)
Liner: Powerstrap width 40mm;
Technology WOMEN CUSTOM COMFORT FIT T4; Thermal insulation POLAR FLEECE
Жабици: ADJUSTABLE TEETH 3 POSITIONS;
4 MICRO 100% Aluminium
Cuff: Полиолефин
Shell: Полиолефин; Technology SENSOR MATRIX

Пол

Grupa

Boja

Golemina

, ,

Бренд