SHOP

THUNDER R-TEX® XT
декември 27, 2019
ALEXA GTX
декември 27, 2019

PRIMUS R-TEX® XT

2,163.00ден

Спортска мека ракавица која е комформна и топла како и загарантирано водоотпорна

Продолжи кон веб страната на Reusch

Исчисти
Шифра: PRIMUS R-TEX® XT Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

R-LOFT™: Екстра топла и многу мека синтетичка изолација која држи топлина и во влажни временски услови.

2-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 2 насоки и нуди извонреден комфорт.

Artificial Leather: вештачка кожа

Storm Leash: Еластичен каиш за фиксирање околу зглобот

Состав:
75% Полиестер, 25% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, , , ,

Grupa

Boja

, , , , ,