SHOP

DEMI R-TEX® XT
февруари 4, 2020
Swift 4.0 Jacket 65599-222
февруари 18, 2020

MAXI R-TEX® XT MITTEN

1,890.00ден

Многу мека, водоотпорна детска ракавица со модерен дизајн.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Исчисти
Шифра: MAXI R-TEX® XT MITTEN Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

2-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 2 насоки и нуди извонреден комфорт.

TecFill™: компактна и солидна изолација која нуди адекватна количина на топлина.

Artificial Leather: вештачка кожа

Storm Leash: Еластичен каиш за фиксирање околу зглобот

Состав:
94% Полиестер, 5% Полиуретан, 1% Спандекс

Пол

Бренд

Golemina

, , ,

Grupa