SHOP

FRANKY R-TEX® XT MITTEN
февруари 4, 2020
DARIO R-TEX® XT JUNIOR
февруари 4, 2020

MANNI GTX

4,390.00ден

Оваа комформна ракавица со спортски изглед е со добри преформанси и со Gore-Tex водоотпорна мембрана.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Исчисти
Шифра: MANNI GTX Categories: ,

Карактеристики:

GORE-TEX: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана

TecFill™: компактна и солидна изолација која нуди адекватна количина на топлина.

4-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 4 насоки и нуди извонреден комфорт.

Goatskin DD Leather: Козја кожа

Состав:
60% Полиестер, 30% Козја Кожа, 10% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, , ,

Grupa