SHOP

LANAO 2.0 AL
септември 27, 2019
DYNAMIC M
октомври 24, 2019

LECTOR 2.9 LC

119,990.00ден 95,992.00ден

Овој велосипед е ДНК на Ghost во чиста форма. Исклучително лесен, исклучително цврст и секако, многу брз! Овој велосипед е развиен за натпревар, без разлика дали се натпреварувате на меѓународен натпревар или сте на вашата тренинг сесија: ЛЕКТОР ве турка до вашите граници! И, се разбира, тркачките гени исто така се рефлектираат во изгледот: провокативно стилската мешавина на аголни форми, непречени транзиции и чист изглед низ комплетно вградени линии е јасна изјава за брзина

Шифра: LECTOR 2.9 LC Categories: ,

Рамка: LECTOR LC
Амортизер: Rock Shox Recon RL Remote 100 mm
Заден Амортизер : /
Сопирачки: Shimano BR-MT400 2/2 Piston 180 / 160 mm
Менувачи: Shimano XT RD-M8000 Shadow Plus 11-S
Шалтери: Shimano SLX SL-M7000
Бандажи: Rodi Blackrock 622×21 mm 32H
Запчаник: Shimano SLX CS-M7000 11-42
Гуми: Continental X-King Perf. Pure Grip 29 x 2.2
Седло: Fizik Antares R7

Тип

,

Пол

Големина на тркало

Големина на рам

,

Бренд