SHOP

FRANKY R-TEX® XT MITTEN
февруари 4, 2020
DARIO R-TEX® XT JUNIOR
февруари 4, 2020

ISIDRO GTX

6,190.00ден

Техничка ракавица на Reusch со висококвалитетна Gore-Tex мембрана која е водоотпорна и ветроодбивна.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Исчисти
Шифра: ISIDRO GTX Categories: ,

Карактеристики:
GORE-TEX: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана

RLoft®: Екстра топла и многу мека синтетичка изолација која држи топлина и во влажни временски услови.

4-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 4 насоки и нуди извонреден комфорт.

Goatskin DD Leather: Козја кожа

Storm Leash: Еластичен каиш за фиксирање околу зглобот

Состав:
80% Полиестер, 18% Козја Кожа, 2% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, ,

Grupa