SHOP

GARDONE TOUCH-TEC™
февруари 4, 2020
BENNET R-TEX® XT JUNIOR
февруари 4, 2020

HANNAH R-TEX® XT

3,090.00ден

Деликатниот дизајн ја карактеризира оваа водоотпорна, дишлива и екстра топла мека ракавица.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Исчисти
Шифра: HANNAH R-TEX® XT Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

PrimaLoft® Gold: Екстра топла и многу мека синтетичка изолација која држи топлина и во влажни временски услови.

4-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 4 насоки и нуди извонреден комфорт.

Artificial Leather: вештачка кожа

Состав:
65% Полиестер, 11% полиуретан, 2% Спандекс