SHOP

SASKIA TOUCHTEC
февруари 4, 2020
ARISE R-TEX® XT
февруари 4, 2020

FRANKY R-TEX® XT MITTEN

1,790.00ден 1,074.00ден

Водоотпорна и топла детска ракавица со разигран дизајн.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Шифра: FRANKY R-TEX® XT MITTEN Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

TecFill™: компактна и солидна изолација која нуди адекватна количина на топлина.

Artificial Leather: вештачка кожа

Storm Leash: Еластичен каиш за фиксирање околу зглобот

Состав:
95% Полиестер, 5% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, , ,

Grupa