SHOP

FRANKY R-TEX® XT MITTEN
февруари 4, 2020
DARIO R-TEX® XT JUNIOR
февруари 4, 2020

DEMI R-TEX® XT

3,790.00ден

This comfortably warm and waterproof ski glove features a heating pad pocket on the backhand for additional warmth on very cold days.
Комформни, топли и водоотпорни скијачки ракавици со џеб за вложка за греење за дополнителна топлина во многу ладните денови.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Исчисти
Шифра: DEMI R-TEX® XT Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

R-LOFT™: Екстра топла и многу мека синтетичка изолација која држи топлина и во влажни временски услови.

2-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 2 насоки и нуди извонреден комфорт.

Artificial Leather: вештачка кожа

Storm Leash: Еластичен каиш за фиксирање околу зглобот

Heating Pocket: Специјален џеб каде што поже да се смести “влошка” за греење

Состав:
94% Полиестер, 6% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

,

Grupa