SHOP

DEMI R-TEX® XT
февруари 4, 2020
Swift 4.0 Jacket 65599-222
февруари 18, 2020

DARIO R-TEX® XT JUNIOR

2,090.00ден3,090.00ден

Оваа ски-ракавица во спортски дизајн со лента за зацврстување е загарантирано водоотпорна, удобна пријатна за носење.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Исчисти
Шифра: DARIO R-TEX® XT JUNIOR Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

TecFill™: компактна и солидна изолација која нуди адекватна количина на топлина.

Artificial Leather: вештачка кожа

Состав:
88% Полиестер, 12% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, , , , , ,

Grupa

Boja

,