SHOP

SCARABEO JR. DH
јануари 24, 2020
PRIMUS R-TEX® XT
февруари 4, 2020

CONNOR R-TEX® XT

4,490.00ден 2,694.00ден

Водоотпорна мека ракавица со подесувачкa зглобна лента и интелигентен “стопер” систем за да го држи снегот надвор од ракавицата.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Шифра: CONNOR R-TEX® XT Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

R-LOFT™: Екстра топла и многу мека синтетичка изолација која држи топлина и во влажни временски услови.

2-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 2 насоки и нуди извонреден комфорт.

Состав:
92% Полиестер, 8% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, , ,

Grupa