SHOP

FRANKY R-TEX® XT MITTEN
февруари 4, 2020
DARIO R-TEX® XT JUNIOR
февруари 4, 2020

BRIANNA R-TEX® XT

2,490.00ден

Класична скијачка ракавица со деликатен дизајн која нуди топлина, водоотпорност и комфорт за незаборавни скијачки денови

Продолжи кон веб страната на Reusch

Исчисти
Шифра: BRIANNA R-TEX® XT Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

TecFill™: компактна и солидна изолација која нуди адекватна количина на топлина.

Artificial Leather: вештачка кожа

Состав:
95% Полиестер, 5% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, ,

Grupa