SHOP

SPICE
јануари 23, 2020
PINEY SH
јануари 24, 2020

BIG HORN HM

6,790.00ден7,490.00ден

Големи скијачки очила, големо видно поле, голем стил. Big Horn MM се едни од најголемите очила во понудата на Алпина. И затоа се совршени очила за “powder” и вашата следна “free-ride” авантура. Тие обезбедуваат огромно видно поле. И благодарение на нивната висококвалитетна изработка, тие имаат извонреден сооднос цена / перформанси. Огледалната леќа го рефлектира инфрацрвеното зрачење и со тоа го намалува напрегањето на очите. “Fogstop” облогата одвнатре спречува замаглување на леќите. Покрај тоа, двојните леќи се јаки и гарантираат 100% заштита од УВ зрачење. Флексибилната рамка e комформна и удобнa a дво-слојнaта пена обезбедува удобност при носење. Силиконските ленти на каишот гарантираат оптимално вклопување во комбинација со ски шлем.

Продолжи кон веб страната на Alpina

Исчисти
Шифра: BIG HORN HM Categories: , ,

Технологија на леќа: Multi mirror (Огледало)
Вид на леќи: Doublelens Thermoblock за заштита и превенција на леќите од замрзнување
Ниво на заштита: S3
100% Заштита од UV-A, UV-B и UV-C зрачење
Трансмисија: 8-18%
Превенција од замаглување: Слој за магла “Fogstop”
Агол на гледање: 180° благодарение на сферични леќи
Тип на рамка: Цела рамка (Comfort Frame)
Вентилација на рамка: Airframe Venting System за превенција од замаглување
Гоемина: Л40

Бренд

Boja

,

Пол

Golemina