SHOP

SASKIA TOUCHTEC
февруари 4, 2020
ARISE R-TEX® XT
февруари 4, 2020

BENNET R-TEX® XT JUNIOR

1,590.00ден

Класична скијачка ракавица со водоотпорна мембрана.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Исчисти
Шифра: BENNET R-TEX® XT JUNIOR Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

TecFill™: компактна и солидна изолација која нуди адекватна количина на топлина.

Artificial Leather: вештачка кожа

Состав:
94% Полиестер, 6% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, , , ,

Grupa