SHOP

SCARABEO JR. DH
јануари 24, 2020
PRIMUS R-TEX® XT
февруари 4, 2020

BEAT GTX®

6,190.00ден 3,714.00ден

Спортски меки кожни ски ракавици ко гарантирано ќе ви ги одржат рацета суви благодарение на висококвалитетна Gore-Tex® мембрана.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Шифра: BEAT GTX® Categories: ,

Карактеристики:
GORE-TEX: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана

R-LOFT™: Екстра топла и многу мека синтетичка изолација која држи топлина и во влажни временски услови.

4-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 4 насоки и нуди извонреден комфорт.

Goatskin DD Leather: Козја кожа

Состав:
60% Полиестер, 40% Кожа

Пол

Бренд

Golemina

, ,

Grupa