SHOP

THUNDER R-TEX® XT
февруари 4, 2020
POLEDOME R-TEX® XT
февруари 4, 2020

BASEPLATE R-TEX® XT

3,690.00ден 2,214.00ден

Оваа водоотпорна, цврста и отпорна сноуборд јуниор ракавица доаѓа со композитни панели за заштита на зглобот.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Шифра: 4804272-765-8 Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

TecFill™: компактна и солидна изолација која нуди адекватна количина на топлина.

ORTHO-TEC® DUAL: Заштита од тврда пластика од страната на дланката за која ги редуцира ударите без да го ограничи движењето

Storm Leash: Еластичен каиш за фиксирање околу зглобот

Состав:
94% Полиестер, 6% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

Grupa