SHOP

THUNDER R-TEX® XT
февруари 4, 2020
POLEDOME R-TEX® XT
февруари 4, 2020

BALIN R-TEX® XT

2,490.00ден 1,494.00ден

Оваа ракавица се одликува со водоотпорност и со добро познатиот Reusch крој.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Шифра: BALIN R-TEX® XT Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

TecFill™: компактна и солидна изолација која нуди адекватна количина на топлина.

4-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 4 насоки и нуди извонреден комфорт.

Artificial Leather: вештачка кожа

Состав:
75% Полиестер, 25% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, , ,

Grupa