SHOP

FRANKY R-TEX® XT MITTEN
февруари 4, 2020
DARIO R-TEX® XT JUNIOR
февруари 4, 2020

ARISE R-TEX® XT

4,712.00ден

Оваа одлична мека ракавица е истовремено со класичени и спортски дизајн и со кожа на горниот дел и на дланката.

Продолжи кон веб страната на Reusch

Исчисти
Шифра: ARISE R-TEX® XT Categories: ,

Карактеристики:
R-TEX® XT: Ветероодбивна и водоотпорна, дишлива мембрана а истовремено многу тенка, мека и рестеглива.

RLoft®: Екстра топла и многу мека синтетичка изолација која држи топлина и во влажни временски услови.

4-way Softshell: Надворешен материјал кој се растегнува во 4 насоки и нуди извонреден комфорт.

Goatskin DD Leather: Козја кожа

Состав:
40% Полиамид, 30% Козја Кожа, 20% Полиестер, 10% Полиуретан

Пол

Бренд

Golemina

, ,

Grupa