SHOP

SANDISK EXTREME® 16GB MICROSDXC™
септември 3, 2019
ALLTRACK 70 WOMEN – LIGHT BLACK
септември 3, 2019

ALLTRACK PRO 100 WOMEN – LIGHT BLACK

22,190.00ден

Alltrack PRO 100 испорачува фузија на моќ, прецизност и пешачки перформанси заедно со анатомскиот 100мм “slim fit”. Компатибилен со GripWalk Alltrack нуди разновидност на скијање во комбинација со традиционалните алпинистички перформанси кои продолжуваат да бидат неспоредливи. Sensor Grid shell технологијата како и OptiSensor 3D Thinsulate™ платинум Liner-ите испорачуваат оптимизирана обвивка на нога, удобност, топлина и поддршка.

https://www.rossignol.com

Шифра: RBG3220-245 Categories: , ,

FLEX индекс: 100
Last индекс: 100 мм
Тежина: 1,89 кг/кондура ( големина 24.5)
Liner: Powerstrap width 40mm;
Technology WOMEN CUSTOM OPTISENSOR T3; Thermal insulation FOREFOOT THINSULATE® PLATINUM
Жабици: ADJUSTABLE TEETH 3 POSITIONS;
4 MICRO 100% Aluminium
Cuff: Полиолефин
Shell: Полиетер; Technology SENSOR GRID

Бренд

Пол

Grupa

Boja

Golemina