SHOP

DYNAMIC L
јануари 21, 2020
MAROI
јануари 23, 2020

ALBONA

6,190.00ден 3,714.00ден

Алпина Албона е “Freeride” кацига која нуди безкомпромисна заштита, многу внимателно изработени детали и висококвалитетна изработка

Продолжи кон веб страната на Alpina

Шифра: ALBONA Categories: , ,

Заштита:
INMOLD Конструкција
HI-EPS технологија
EDGE PROTECT

Ергономија:
Систем за подесување “RUN SYSTEM ERGO SNOW”

Удобност:
Контрола на воздух “AIRSTREAM CONTROL”
Променлива внатрешност
Одстранливи перничиња за уши
Заштита и греење на врат

Golemina

, ,

Boja

, , ,

Бренд