SHOP

ALLTRACK PRO 110 – WHITE
September 3, 2019
TRACK 70 WOMEN – BLACK
September 3, 2019

PURE 80 – WHITE GREY

17,290.00ден 10,374.00ден

Одликувајќи се со стндардниот женски 102мм “regular fit”, Pure 80 ски кондурите испорачуваат светски призната моќ и прецизност. Sensor Blade shell технологијата ја намалува тежината и ја испорачува енергијата директно на скијата додека пак можноста за прилагодувањето на Flex-от овозможува перформансите да бидат прилагодени на секој тип на скијач. OptiSensor Thinsulate™ liner-от овозможува индивидуално прилагодување за врвна удобност и топлина.

https://www.rossignol.com

Clear
SKU: PURE 80 - WHITE GREY Categories: , ,

FLEX индекс: 80
Last индекс: 102 мм
Тежина: 1,78 кг/кондура ( големина 24.5)
Liner: Powerstrap width 40mm;
Technology WOMEN OPTISENSOR T3;
Thermal insulation WINTHERM®
Жабици: ADJUSTABLE TEETH 3 POSITIONS;
4 MICRO 100% Aluminium
Cuff: Полиолефин
Shell: Полиуретан; Technology SENSOR BLADE