SHOP

ALLTRACK PRO 110 – WHITE
September 3, 2019
TRACK 70 WOMEN – BLACK
September 3, 2019

PURE 70 – BLACK

15,390.00ден 9,234.00ден

Одликувајќи се со стндардниот женски 102мм “regular fit”, Pure 70 ски кондурите испорачуваат светски призната моќ и прецизност. Sensor Blade shell технологијата ја намалува тежината и ја испорачува енергијата директно на скијата додека пак можноста за прилагодувањето на Flex-от овозможува перформансите да бидат прилагодени на секој тип на скијач. OptiSensor Thinsulate™ liner-от овозможува индивидуално прилагодување за врвна удобност и топлина.

https://www.rossignol.com

Clear
SKU: PURE 70 - BLACK Categories: , ,

FLEX индекс: 70
Last индекс: 102 мм
Тежина: 1,80 кг/кондура ( големина 24.5)
Liner: Powerstrap width 40mm;
Technology WOMEN OPTISENSOR T4;
Thermal insulation WINTHERM®
Жабици: ADJUSTABLE TEETH 3 POSITIONS;
4 MICRO 100% Aluminium
Cuff: Полиолефин
Shell: Полиуретан; Technology SENSOR BLADE

Brend

Pol

Grupa

Boja

Golemina

, , , ,