SHOP

GOPRO HERO SESSION
September 3, 2019
HERO WORLD CUP 110 MEDIUM – WHITE
September 3, 2019

ALLTRACK PRO 110 – WHITE

22,790.00ден 13,674.00ден

Alltrack PRO 110 испорачува фузија на моќ, прецизност и пешачки перформанси заедно со анатомскиот 100мм “medium fit”. Компатибилен со GripWalk Alltrack нуди разновидност на скијање во комбинација со традиционалните алпинистички перформанси кои продолжуваат да бидат неспоредливи. Sensor Grid shell технологијата како и OptiSensor 3D Thinsulate™ платинум Liner-ите испорачуваат оптимизирана обвивка на нога, удобност, топлина и поддршка.

https://www.rossignol.com

This product is currently out of stock and unavailable.

SKU: ALLTRACK PRO 110 - WHITE Categories: , ,

FLEX индекс: 110
Last индекс: 100 мм
Тежина: 2,22 кг/кондура ( големина 28.5)
Liner: Powerstrap width TECH 50mm;
Technology THERMO OPTISENSOR 3D T2;
Thermal insulation FOREFOOT THINSULATE® PLATINUM
Жабици: ADJUSTABLE TEETH 3 POSITIONS;
4 MICRO 100% Aluminium
Cuff: Полиолефин
Shell: Полиуретан; Technology SENSOR GRID

Brend

Pol

Grupa

Boja

Golemina

,